בש``א 13996/08 (מחוזי ת``א) קופת חולים של ההסתדרות הכללית בע``מ נ` ד``ר דב קליין ואח

 

תאריך: 23.12.2008

בש"א 13996/08 (בתיק עיקרי ת"א 2621/07)

בבית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו

בפני כב` הרשם אבי זמיר

קופת חולים של ההסתדרות הכללית בע"מ נ` ד"ר דב קליין ואח`

 

העובדות

 

1. בקשה להתיר את תיקון הודעת צד ג` מטעמה של המבקשת על דרך צירוף חברת Google Ireland Limited כצד ג` נוסף (להלן: "גוגל אירלנד").

 

2. בכתב התביעה טען התובע כי המשיבה עשתה שימוש בשמו להפניית לקוחות פוטנציאליים לאתר האינטרנט של המבקשת, המתחרה אל מול התובע בביצוע ניתוחים פלסטיים, באמצעות מערכת מודעות מקוונת המכונה Google Adwords. לטענת התובע, המבקשת רכשה שטח פרסום במנוע החיפוש של המשיבה, ומסרה למשיבה את שמו של התובע וצירופי שמו כמילות מפתח, שהקלדתם תוביל לשטח הפרסום של המבקשת וקישור לאתר האינטרנט שלה.

 

3. המבקשת הגישה הודעת צד ג` כנגד המשיבה. המשיבה מצידה טענה כי הפעלת השירות האמור בישראל מתבצעת על ידי גוגל אירלנד, בעוד שהמשיבה עצמה אינה מעורבת באופן אקטיבי בפרסום. בנוסף, לטענתה, גוגל אירלנד, והיא בלבד, מהווה צד להסכם לשימוש בשירות אל מול המפרסמים. מכאן הבקשה לצרף גם את גוגל אירלנד כצד ג`.

 

בית המשפט קבע

 

1. בית המשפט סבור כי טענות המשיבה בכתב ההגנה מגבשות טעם המצדיק את צירוף גוגל אירלנד לבקשה. צירוף גוגל אירלנד להודעת צד ג` הוא מהלך חיוני לצורך בירור מלוא המסכת העובדתית, ובכללה מידת מעורבותן של המשיבה וגוגל אירלנד בפרסום נשוא התביעה.

 

2. לכן, בית המשפט מקבל את הבקשה.

© כל הזכויות שמורות