Share
10/10/2007 | עוולות מסחריות | ישראל
ברוקר טוב תובעת את משב שוקי הוןלבית משפט המחוזי בתל-אביב, הוגשה היום תביעה על סך של 1,000,000 ₪ וכן בקשה לצווים זמניים, נגד עידו ליבני, משב שוקי הון, עופר ליבני ומשה ברגר שהינם הבעלים ו/או העורכים ו/או המפעילים של אתר האינטרנט אליו מפנה שם המתחם www.brokertov.com, בגין ביצוע עוולות מסחריות, הוצאת לשון הרע, פגיעה ברגל גסה בקניין התובעים לרבות גזילת המותג וסימן המסחר "ברוקר טוב" ועשיית עושר ולא המשפט.

התביעה הוגשה על-ידי חברת "ברוקר טוב בע"מ" וכן על-ידי מר עידו סמואל שהינו המייסד, הבעלים ומנכ"ל החברה, אשר נטען בכתב התביעה כי הינה אחת מן החברות המובילות בישראל בתחום אספקת פתרונות מסחר מתקדמים בשוק ההון הישראלי והאמריקאי.
 
התובעים הינם הבעלים והמפעילים של אתר האינטרנט "ברוקר טוב.נט", אשר נטען בכתב התביעה כאחד מן האתרים המובילים כיום בישראל בתחום שוק ההון והפיננסים, אליו מפנה שם המתחם www.brokertov.net, וכן של "מכללת ברוקר טוב" – מכללה ללמודי שוק ההון.
 
בכתב התביעה נטען בין היתר, כי הנתבעים, הפרו ברגל גסה את זכויותיהם הקנייניות של התובעים בסימן המסחר "ברוקר טוב" או בלועזית "Broker Tov", סימן מסחר אשר ידוע ומוכר היטב בציבור, באופן בלעדי, כמותג המזוהה עם מר עידו סמואל, חברת ברוקר טוב ומכללת ברוקר טוב.
 
בכתב התביעה, טוענים התובעים כי התנהלות הנתבעים כל כולה נועדה למטרות הונאה, נוכלות וסחיטה.
לשם הוכחת טענותיהם, צירפו התובעים לכתב התביעה ראיות רבות לגבי האתר המפר, הדרכים שבהם עשו הנתבעים שימוש כדי להסתיר את זהותם, השימוש הקבוע שהתובעים עושים במותג "ברוקר טוב" בעברית ובאנגלית וכן בקנוניה האמיתית שנרקמה מאחורי הקמת האתר.
 
התובעים טוענים בכתב תביעתם כי עשו שימוש במומחי מחשבים על-מנת לחשוף את פרטי הגורמים הקשורים לבעלי ומפעילי האתר המפר. ממצאים אלה, הגיעו התובעים למסקנה כי הנתבע 1, עידו ליבני, משמש גם כמנכ"ל חברת "משב – המרכז לשוקי הון בינלאומיים (ישראל) בע"מ".
 
התובעים טוענים כי עידו ליבני וחברת משב מתחרים באופן ישיר בפעילות התובעים. התובעים הודיעו לבית המשפט כי משהיתברר כי יש קשר בין חברת משב לבין הקנוניה שרקחו הנתבעים נגד התובעים, חברת משב צורפה גם היא כנתבעת.
 
התובעים פרטו בכתב התביעה את הקנוניה והדרך שבה פעלו הנתבעים כדי לפגוע בתובעים, אשר פעלה באופן הבא:
הנתבעים רכשו את שם המתחם Brokertov.com והקימו את האתר המפר כך שבמבט ראשון תחום עיסוקו יחזה כזהה לתחום עיסוק אתר התובעים.
 
בד בבד, הנתבעים ביודעין ובכוונת מכוון עשו כל שביכולתם בכדי להסתיר את זהותם של כל המעורבים בפעילות האתר הפיקטיבי לרבות בעליו ובעלי שם המתחם המפנה אליו.
 
מבדיקת האתר מתברר כי זה אינו מתעדכן כלל ואינו כולל למעשה כל מידע מפרי עטם של הנתבעים.
בנוסף, הנתבעים ו/או מי מטעמם דאגו כי שם המתחם של האתר המפר יוחזק באמצעות שירותי נאמנות המסופקים על-ידי חברה אמריקנית DOMAINS BY PROXY, חברה אשר "מחזיקה" שמות מתחם עבור בעליהם וכך מאפשרת היא לרוכשי שמות המתחם להסתיר את זהותם האמיתית.
 
הנתבעים עושים שימוש במילים "ברוקרטוב", "ברוקרטוב" ו-"Brokertov" במקומות אסטרטגיים באתר המפר ובשם המתחם, בכדי לגרום לתעבורת הגולשים באינטרנט המחפשים את אתר התובעים לטעות ולהגיע לאתר המפר.
הנתבעים הציבו באתר המפר פרסומים וקישורים לאתרי האינטרנט של מספר לא מבוטל ממתחרי התובעים, לרבות לאתר האינטרנט של עידו לבני ומשב שוקי הון תוך יצירת רווח .
 
התובעים טוענים כי במעשים אלו, ביקשו בעצם הנתבעים להקים אתר פיקטיבי אשר יתחרה כביכול באתר התובעת באופן לגיטימי. יחד עם זאת, התובעים מציגים בכתב תביעתם כי מתוכן האתר, התנהלות מפעיליו והתוצאה של פעילותם, ברור לכל בר דעת כי מטרתם לגרום לפגיעה בתובעים ובהכנסותיהם.
 
התובעים אף מציינים כי להעלאת האתר הפיקטיבי לאינטרנט מטרה נוספת - יצירת לחץ לא הוגן על התובעים בכדי לסחוט מהם כסף, כך שהתובעים יסכימו לשלם לנתבעים כל מחיר בכדי למנוע את המשך הפגיעה באמצעות רכישת פעילות האתר המפר ו/או שם המתחם שלו.
 
התובעים אף צירפו לכתב התביעה הודעת דוא"ל מטעם מנכ"ל האתר המפר, במסגרתה הודיע האחרון לתובעים כי יסכים להפסיק את פעילות האתר אם התובעים ישלמו לו את הסכום השערורייתי של 20,000$, כאשר רכישת שם מתחם עולה כמה עשרות דולרים.
 
התובעים אף טוענים כי עזות המצח של הנתבעים אינה יודעת גבול בכך שהציבו הנתבעים את המילים "מכללת ברוקר טוב" במקומות אסטרטגיים באתר המפר, כאשר אין להם כל קשר למכללת ברוקר טוב.
לטענת התובעים, מעשי הנתבעים אכן הטעו את ציבור הגולשים וגרמו להם להיכנס לאתר המפר במקום לאתר התובעים ובכך מנעו כניסת גולשים רבים לאתר התובעים וכן פגעו במאמצי התובעים לשווק, למכור או להפיץ את מוצריהם ופעילותם.
 

לאור העובדה שהנתבעים ממשיכים בהתנהלות פוגענית תוך הפרת זכויות התובעים, הגישו התובעים יחד עם כתב התביעה גם בקשה לצווים זמניים, במסגרתה ביקשו כי בית המשפט יורה לנתבעים להפסיק לאלתר את פעילות האתר המפר ולא לעשות כל שימוש בסימן המסחר אשר בבעלות התובעים.

 

התובעים מיוצגים על-ידי עו"ד אביב אילון, מומחה לדיני אינטרנט ומחשבים, ממשרד עורכי הדין אילון, אגרט ושות`.

 

 

  

 10/10/2007חדשות
ארצות הברית  | תביעה: חברת פרסום מרגלת אחרי טלפונים ניידים  
ארצות הברית  | תביעה: פייסבוק משתמשת בשמות קטינים למטרות רווח  
ארצות הברית  | תחנת דלק, כנסייה וסטיב ג`ובס  

מאמרים
ישראל  | חשיפת iPhone החדש - גאונות בשיווק או רכוש גנוב?  
ישראל  | לשבור את משוואת פרקר  
קנדה  | חלף עם הרוח  

פסיקה
ישראל  | ת``א 2170-09 (מחוזי תל אביב) קורל תל בע``מ נ` לוחות מקוונים בע``מ  
ישראל  | תא 21366/06 (שלום תל אביב) אופנת תוכנה בע``מ נ` א.ח.  
ישראל  | בש``א 10105/07 (עבודה ת``א) כלל פיננסים בטוחה ברוקראז` בע``מ נ` בני דקל  

חקיקה
ישראל  | המלצות הוועדה לסחר אלקטרוני של משרד המשפטים  

מקורות מקוונים
סינגפור  | איגוד משקיעי ניירות הערך של סינגפור - SIAS  
מאוריציוס  | הבורסה לניירות ערך של מאוריציוס - SEM  
ארצות הברית  | הבורסה האמריקאית לניירות ערך - AMEX  

מדורים

 

קניין רוחני

לשון הרע

מידע כללי

הגנת הפרטיות

מסחר אלקטרוני

זכויות יוצרים

לשון הרע

אילון ושות` עורכי דין

דואר זבל

מניות, ניירות ערך

סימני מסחר

תביעת לשון הרע

אודות דיני רשת

משרדי עורכי דין

מונופולין, הגבלים עסקיים

פטנטים

לשון הרע בפייסבוק

ניהול משברים

קניין רוחני

שמות מתחם

 

 

חוקרים פרטיים

סקס פורנוגרפיה

דואר אלקטרוני

סוגיות בזכויות יוצרים

פלילים

מומחים יועצים

שיתוף קבצים

עבודה

זכויות יוצרים בתמונות

עבירות מחשב

עו"ד אביב אילון

מנהל סחר אלקטרוני

ריגול ומעקב

זכויות יוצרים במוזיקה

עבירות אינטרנט

יעוץ משפטי

הימורים

ספקי שירותים

זכויות יוצרים בתוכנה

הונאה

 

סמכות שיפוט

טרור קיברניטי

זכויות יוצרים בוידאו, סרטים וטלויזיה

פלילים

 

בורורות גישור

מנועי חיפוש באינטרנט

זכויות יוצרים בפרסום

 

 

פדופיליה

ילדים

רישום זכויות יוצרים

 

 

אתיקה

נשים

שמירת זכויות יוצרים

אינדקס ויזואלי


בחירות אלקטרוניות

גברים

 

קטעי וידאו


מילון מונחון

משפחה

 

חדשות עיתונות


אנונימיות

פורומים

 

משרדי עורכי דין


נוטריון

חברת המידע

 

משפטים


חוזים הסכמים

ננו טכנולוגיה

 

 


מכשירים חכמים

גירושין

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          שותפי תוכן 

 

 

פטנטיםתאונת אופנוע | תאונות דרכים | תוכנית עסקית

 

© כל הזכויות שמורות לעו"ד אביב אילון 1999-2022