Share
בית המשפט זיכה את אחד מנאשמי תחקיר הפדופילים של ערוץ 10 בטלוויזיה. בית המשפט קבע כי לנאשם עומדת הגנה מן הצדק לאחר שהודח לדבר עבירה על ידי תחקירני התוכנית. עוד נקבע כי מעשי הנאשם אינם עולים לכדי נסיון להטרדה מינית ולא לנסיון לביצוע מעשה מגונה.

תאריך: 31.01.2010
תפ 8371/07
בית משפט שלום תל אביב
בפני כב` השופט דן מור
מדינת ישראל נ` פלוני
 
 
העובדות
 
1. הנאשם הואשם הנאשם בשתי עבירות, נסיון למעשה מגונה ונסיון להטרדה מינית.
2. הנאשם נהג לגלוש באתרי אינטרנט שונים, בחדרי "צ`ט", ולהתכתב עם גולשים אחרים, כולל באמצעות תוכנות המסנג`ר וה- I.C.Q. הנאשם נתפס כחלק מתוכנית טלוויזיה בערוץ 10 בה אותרו אותרו פדופילים לכאורה, המנצלים את האינטרנט ליצירת קשר מיני עם קטינים.
3. הנאשם יצר קשר עם תחקירנית מבוגרת שהתחזתה לנערה בת 13. הנאשם שוחח עם התחקירנית כאשר הוא משתמש בשם בדוי גם כן.
4. על פי כתב האישום, הנאשם ניהל עם התחקירנית המתחזה שיחות בעלי תוכן מיני כולל התייחסות לאברי מין.
5. הנאשם הוזמן והגיע לדירה שהוכנה מראש על ידי אנשי ערוץ 10. בבית המתינה לו שחקנית שאופרה כנערה צעירה. לאחר שיחה קצרה, יצאה התחקירנית מהחדר ולחדר נכנס הכתב דה גילהר שעימת את הנאשם עם דברים שכתב בצ`אט. לאחר מכן, נעצר הנאשם על ידי אנשי המשטרה שהמתינו בחוץ.
 

בית המשפט קבע
 
1. בית המשפט החליט לזכות את הנאשם מכל אשמה.
2. לנאשם ההגנה של Entrapment, או בשפתנו – "פח יקוש", דהיינו – הנאשם הודח לביצוע העבירה בנסיבות המקימות לו הגנה מן הצדק. לנאשם עומדת הגנה מן הצדק, כאשר הוא הודח לביצוע העבירה של הטרדה מינית, כך שנפגעה זכותו למשפט הוגן. התנהגות התחקירנית, כסוכן מדיח, חרגה מהוראות פסקת ההגבלה, תוך ניצול ציני של חולשות אנוש.
3. לענין העבירה של הטרדה מינית, לא הוכחה המחשבה הפלילית של הנאשם הנדרשת בסעיף העבירה. מעשי הנאשם, בשיחותיו ברשת ובחדרי הצ`ט, אינם עולים לכדי עבירה. המעשים נעשו בתחום הוירטואלי והאנונימי. הנאשם לא יכול היה לדעת אם הוא משוחח עם קטינה דווקא. בפועל, הוא סבר כי כלל אין מדובר בקטינה אלא בנערה בוגרת. נאשם המשחק את משחק המסכות ברשת, אינו הופך לעבריין, בהעדר הוראה חוקית ברורה הקובעת מעשים אלו כעבירות. כל תפיסה אחרת מהווה פגיעה בעקרון החוקיות. מעבר לכך, הרי היסוד הנפשי הנדרש לעבירה המיוחסת לנאשם לא הוכח. גם אם "חשד" הנאשם באפשרות כי מדובר בקטינה, הרי בהעדר כל דרך לברר את הדברים, לא ניתן לייחס לו מודעות לנסיבת היות המשוחחת קטינה.
4. לענין העבירה של נסיון למעשה מגונה, לא הוכח כי מעשי הנאשם חרגו ממעשי הכנה בלבד. העבירה של נסיון למעשה מגונה – לא הוכחה. לא ניתנה לנאשם האפשרות לברר ולוודא כי אכן מדובר בפגישה עם קטינה, ובעיקר – הנאשם לא עבר את קו הגבול שבין מעשה הכנה לנסיון. הנאשם לא גמר בדעתו לבצע את העבירה ואף לכדי נסיון – לא הגיע.
5. במקרה שבפנינו, הרי כלל לא הוכח שהנאשם הינו "פדופיל" ואינו בעל משיכה לילדים. אין בפני בית המשפט כל ראיה על התנהגות פדופילית "ממש" על ידי הנאשם, עובר לאירועי כתב האישום. 
6. בכל תכני השיחות שהופקו ממחשב הנאשם, גם עם מי שנחזו כקטינות, אין תוכן מיני. גם התמונות של נערות שנשלחו אל הנאשם במסגרת קשריו ברשת, לא היו תמונות "מיניות". רק במקרה בודד אחד, נחשפו תמונות של נערה, הנראית מעל לגיל 14 שנים, וביניהן תמונת חזה חשוף של נערה, שאף לא ניתן לזהות את זהות המצולמת. תמונה זו אינה יכולה להחשב כ"חומר תועבה", כאמור בסעיף 214 לחוק, ואין מדובר בפורנוגרפיה, אף לא "קלה".
7. גם אנשי ערוץ 10 פקפקו אם יש להמשיך בנסיונותיהם ללכוד את הנאשם למסגרת תוכניתם.
8. בתרשומות של אנשי הפקת התוכנית של ערוץ 10, ובהן הוראות לתחקירניות, כולל הדרכים וההתבטאויות שימשכו את המשוחחים איתן לתכנים מיניים. השיחות של התחקירניות אינן כה תמימות. מדובר בהטמנת פח באופן מתוחכם ומכוון.
 31/01/2010מדורים

 

קניין רוחני

לשון הרע

מידע כללי

הגנת הפרטיות

מסחר אלקטרוני

זכויות יוצרים

לשון הרע

אילון ושות` עורכי דין

דואר זבל

מניות, ניירות ערך

סימני מסחר

תביעת לשון הרע

אודות דיני רשת

משרדי עורכי דין

מונופולין, הגבלים עסקיים

פטנטים

לשון הרע בפייסבוק

ניהול משברים

קניין רוחני

שמות מתחם

 

 

חוקרים פרטיים

סקס פורנוגרפיה

דואר אלקטרוני

סוגיות בזכויות יוצרים

פלילים

מומחים יועצים

שיתוף קבצים

עבודה

זכויות יוצרים בתמונות

עבירות מחשב

עו"ד אביב אילון

מנהל סחר אלקטרוני

ריגול ומעקב

זכויות יוצרים במוזיקה

עבירות אינטרנט

יעוץ משפטי

הימורים

ספקי שירותים

זכויות יוצרים בתוכנה

הונאה

 

סמכות שיפוט

טרור קיברניטי

זכויות יוצרים בוידאו, סרטים וטלויזיה

פלילים

 

בורורות גישור

מנועי חיפוש באינטרנט

זכויות יוצרים בפרסום

 

 

פדופיליה

ילדים

רישום זכויות יוצרים

 

 

אתיקה

נשים

שמירת זכויות יוצרים

אינדקס ויזואלי


בחירות אלקטרוניות

גברים

 

קטעי וידאו


מילון מונחון

משפחה

 

חדשות עיתונות


אנונימיות

פורומים

 

משרדי עורכי דין


נוטריון

חברת המידע

 

משפטים


חוזים הסכמים

ננו טכנולוגיה

 

 


מכשירים חכמים

גירושין

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          שותפי תוכן 

 

 

פטנטיםתאונת אופנוע | תאונות דרכים | תוכנית עסקית

 

© כל הזכויות שמורות לעו"ד אביב אילון 1999-2022